Sanatoryum Süsler Kombi Servisi

Sanatoryum Süsler Kombi Servisi, Sanatoryum bölgesinde Süsler marka kombi servis hizmeti yanı sıra Ankara'nın tüm merkez bölgelerine servis hizmeti veriyor. Sektörde uzun zamanlar boyunca Sanatoryum ve Ankara genelinde siz değerli müşterilerimize Kombi Servisi hizmeti verdiğimiz gibi, Klima Tamiri - bakımı ve onarımı konularında da tüketicilerimizin servis konusunda hizmetlerimizden yararlanmalarını sağlıyoruz. Sanatoryum Süsler Kombi Servisi için çağrı merkezimizden kayıt oluşturmanız durumunda, kombi ustamız vakit kaybetmeden adresinize yönlendirilecek ve Sanatoryum Süsler Kombi Servisi hizmeti sağlanacaktır. Çağrı Merkezimizi aramanız durumunda Kombi servisi nasıl yapılır, Kombi Servis ücreti ne kadar, kaç lira doğrultusunda Kombi Fiyatları ve kombi servisi hususlarında ustalarımızdan ayrıntılı bilgi edinme imkanına sahip olacaksınız. Sanatoryum Süsler Kombi Servisi ihtiyaçlarında Çağrı Merkezimizi çekinmeden arayabilirsiniz. Çağrı merkezi telefon numaramız: 444 2 846

Kombi Servisi

Sanatoryum Süsler Kombi Bakım Servisi

Günümüzde Kombi Cihazı büyük oranda tüm evlerde bulunmaktadır. İşlevi ve gereksinimiyle yaşantının olmazsa olmaz bir malzemesi konumuna gelmiştir. Yaşam alanlarımızda en önde kendine yer bulan kombi, gereklilikler ve kullanım çerçevesinde muhtelif giderleri de beraberinde getirmektedir. Bu giderler gerek doğalgaz faturası, gerekse işlevini yitirme sürecinden dolayı bakım giderleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Gaz kullanımında dolayı doğalgaz faturalı olması sebebi ile sabit bir gider olsa da, kombi bakımı her ay gerçekleştirilecek olan bir mevzu olmadığı gibi; talepler çerçevesinde 6/12 aylık periyodlarda gerçekleştirilen bir işlem ve dolayısıyla giderdir. Her ne kadar kombi bakımı bir gider gibi görünse de, genel çerçeveye göz atıldığında gerek yakıt kullanımında ekonomik duruma etkisi ve gerekse cihazın uzun ömürlü olmasına zemin olmasından dolayı Kombi Bakım Servisi hizmeti alınması çok mantığa yatkın bir çözümdür. Sanatoryum Süsler Kombi Bakım Servisi gereksinimlerinizde firmamız Ankara genelinde servis hizmeti sunmaktadır. Firmamız Sanatoryum Süsler Kombi Bakım Servisi olarak başlıca şu hizmetleri sunmaktadır;

 • Sanatoryum Süsler Kombi Yıllık Bakımı
 • Sanatoryum Süsler Kombi ve Petek Bakımı
 • Sanatoryum Süsler Kombi Kalorifer Bakımı
 • Sanatoryum Süsler Kombi Bakım Onarımı
 • Sanatoryum Süsler Kombi Tamir Bakım

Çağrı merkezimizden yönlendirilen ustamız vasıtasıyla; Kombi bakımı ne zaman yapılmalıdır, kombi bakımı her yıl yapılmalı mı, kombi bakım kampanya gelişmeleri var mı, kombi bakımı nasıl yapılır ve kombi yıllık bakım nasıl yapılır bilgilendirmeleri yanısıra; kombi bakım ücreti, kombi bakım fiyatları, yıllık bakım ücreti, kombi bakımı ne kadar - kaç para gibi sorularınıza cevap bulabileceksiniz. Yine çağrı merkezimiz vasıtasıyla ustalarımız; Kombi Petek Bakım Ücretleri, Petek temizliği ücretleri hakkında da bilgi vereceklerdir.

Sanatoryum Süsler Kombi Bakımı

Kombi bakımı tercihe bağlı olmak üzere 6 aylık veya yıllık yaptırılan bir servis işlemidir. Yılda bir kombi bakımı genellikle tercih edilen sürelerdendir. Kombi bakımının gereklilikleri arasında öncelik olarak can ve mal güvenliği gelmektedir. Kombi bakımında gaz kaçağı, su kaçağı gibi hususlar dikkatlice kontrol edildiği gibi, petek ve kombi arasındaki çalışma uyumlulukları, peteklerdeki suyun sıcaklık ölçümleri gibi tüm konular derinlemesine irdelenir. Kombinizin uzun ömürlü olması, doğalgaz faturalarından tasarruf etmenizin sağlanması, huzurlu bir kış geçirmek istiyorsanız ve tabi Sanatoryum bölgesindesiniz ve Süsler kombi kullanıcısı iseniz; firmamız sizlere Sanatoryum Süsler Kombi Bakımı olarak yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktır.

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

Kombi bakımı hassas bir işlemdir ve prensipler çerçevesinde işlemler adım adım gerçekleştirilmelidir.

Kombi bakımında nelerin yapıldığını her bilinçli tüketicinin bilmesi gerekmektedir. İlgili başlıca aşamaları aşağıda bilgilerinize paylaşıyoruz. Evinize gelen ustanın bu aşamaları yaptığından lütfen emin olunuz.

Kombi bakımında başlıca şu hususlar yapılır. (Not: Kombi Bakımını kesinlikle bireysel olarak yapmamanızı, uzman bir usta eşliğinde veya firmamız gibi alanında profesyonel bir Sanatoryum Süsler Kombi Bakım Servisine yaptırmanızı tavsiye ederiz)

 • Kombinin kapağı açılır
 • İlk olarak kombi cihazının içerisinde bulunan su tahliye edilir, boşaltılır. (Cihazın içerisinde hiç su kalmayacak şekilde bu işlemin tamamlanmasının sabırla beklenmesi önemlidir)
 • Genleşme tankının içinde bulunan hava basıncı bu işlem için özel üretilen cihaz vasıtasıyla ölçülür. Hava basıncı standartların altında ise pompa vasıtası ile hava takviyesi yapılır. (Ancak havanın her halükarda basılıp beraberinde suyun boşaltılıp yenilenmesi uygun olacaktır. Tank içerisinde bulunan havanın 0.75 - 1.0 Bar olması gerekmektedir. Hava Basma işlemi ve kombi markasına göre detaylı bilgiler için bir uzmandan destek almalısınız.)
 • Tekrar hava basıncı ölçülür, standart bar birimine ulaşmışsa işlemlere devam edilir (Şayet hava basıncında sıkıntı var ise, pompa ile hava basılmışsa)
 • Kombinin kalorifer filtresi (kör tıpanın bulunduğu tesisatta yer alır) yerinden sökülür ve soğuk su ile temizlenir. (Bu filtre ufak gibi görünse de üstlendiği görev çok büyüktür. Gerek devirdaim motoru ve gerekse diğer parçalarla iletişimi kuran bir köprüdür. Isınma için kombi ve peteklerde, yani evin içerisinde dolanan su bu filtre üzerinden geçmektedir. Bu filtrenin tıkanıklığı durumu cihazın sağlıklı çalışmasında olumsuzluklara yol açar)
 • Temizlenen kalorifer filtresi tekrar yerine takılır.
 • Brülör yerinden sökülür ve fırça yardımıyla temizlenir.
 • Yanma haznesinin etrafı yine fırça vasıtasıyla temizliği yapılır. Nemli bir bez ile de toz kalıntıları intizamlı bir şekilde temizlenir.
 • Temizliği yapılan yanma haznesinin brülörü tekrar yerine monte edilir. Ateşleme ve yön çubuğu yuvasına otutturulur.
 • Fan motoru sökülür (Bakım işleminde olmazsa olmazdır) ve fırça vasıtası ile motor aksamı güzel bir şekilde temizlenir.
 • Yine su yardımı ile fan motoru içerisinde bulunan pervane yıkanır. Zamanla katmanlaşmış, ziftleşmiş siyahımsı toz parçalarından arındırılır. Fan motorunun içerisinde bulunan pervane kanatlarının temizliği kombinin randumanlı çalışması için çok önemli bir faktördür. Yıkama işleminden sonra kalan sular nemli bez ile kurulanır.
 • Temizlenen fan motoru beraberinde yan soketleri tekrar yerine takılır.
 • Oksitlenmiş, özelliğini yitirmiş parçalar tüketicinin izni çerçevesinde değiştirme işlemi yapılır.
 • Cihaza standart bar ölçüsü kadar su verilir. (1,5 bar genellikle standarttır)
 • Gaz ayarları kontrol işlemleri yapılır.
 • Kombinin kapağı kapatılmadan çalıştırılır ve son kontrolleri yapılır.
 • Kombinin kapağı kapatılır
 • Kullanıcıya kombi kullanımı ile ilgili son sunumlar yapılır, varsa tabi sorular cevaplanır.
 • Kombi çalışır bir vaziyette teslim edilir.

Kombi Bakımı Ne Zaman Yapılır?

Yakıttan tasarruf etmek ve huzurlu bir kış geçirmek için özellikle kış ayları öncesinde kombi bakımını her yıl özenle yaptırılması gerekmektedir. Evin yalıtımı, evin katta bulunduğu konumu gibi unsurların yanısıra kombi bakımı da kışı rahat ve ekonomik geçirmenizi sağlayan faktörlerdendir.

Sanatoryum Süsler Kombi ve Petek Bakımı

Her ne kadar mutfakta veya özellikle banyoda sıcak su kullanımı kombideki yakıt tüketimini artıran ana faktör olsa da, kombi ve peteklere bakım yapılmaması da bu faktörlere etki etmektedir. Bilinçli su tüketimi, kombi bakımı ve beraberinde tesisat temizliği; özellikle petek temizleme işleminin yaptırılması sonrası kombi derecesinin de stabil ayarlarda kullanılması kombiden konfor ve bütçe olarak en üst düzeyde verim alınmasını sağlamaktadır. Sanatoryum Süsler Kombi ve Petek Bakımı için firmamızdan çağrı kaydı oluşturarak bu hizmetlerimizden istifade edebilirsiniz.

Sanatoryum Süsler Kombi Bakım Ücreti

Kombi Bakım Ücreti, standart bakım servis fiyatı dışında şayet ömrünü tamamlayan veya tamiri gereken bir parça gerekliliği durumlarında değişiklik gösterebilir. Sanatoryum Süsler kombi bakım ücreti ile ilgili 444 2 846 nolu çağrı merkezimizden bilgi alabilirsiniz.

Kombi Servisi - Tamiri - Bakımı -8

Sanatoryum Süsler Kombi Arıza Servisi

Firmamız Ankara'nın tüm bölgelerinde kombi arızaları noktasında faaliyetler göstermektedir. Sanatoryum Süsler Kombi Arıza Servisi ihtiyaçlarınız için çağrı merkezimizden kayıt oluşturabilirsiniz. Ankara içerisinde 5 gezici aracımızdan uygun olan, ustamızla birlikte kısa bir süre içerisinde adresinize yönlendirilir.

Kombi Arıza Nedenleri

Kombi arızası çeşitli şekillerde gerçekleşebilir, arıza kombinin çalışmamasıyla veya arıza kodunun oluşmasıyla anlaşılabilmektedir. Sanatoryum Süsler Kombi Arıza Servisi olarak şu hususu özellikle belirtmekte fayda görüyoruz: Lütfen ufak bir arıza için büyük tutarlar ödemeyin. Sektörde maalesef korsan ve tamamen para kazanmaya yönelik çalışan Kombi Arıza Servisi adı altında özellikle internette sıklıkla karşımıza çıkabilecek korsan firmalar türemiştir. Ufak bir arıza sebebi ile halbuki hiç gereği yokken; kombi kartı değişimi, brülör değişimi, fan motoru değişimi gerekiyor gibi yönlendirmeler olduğuna çokça şahit oluyoruz. Tabi parça değişimi veya yüksek meblağ tutan operasyonlar olacaktır ama tüketicilerimizin bu konularda daha dikkatli ve bilinçli olmasını önemle tavsiye ediyoruz. Alanında uzman, profesyonel kadrosu olan firmalalarla çalışmanız her zaman tüketicilerin menfaatine olacaktır. Kombi arıza nedenleri ile ilgili ön bilgi almak için 444 2 846 çağrı merkezi numaramızdan kayıt açtırıp, yönlendirdiğimiz ustamıza sorunu telefonda anlatıp, arıza hakkında ön bilgi alabilirsiniz.

Sanatoryum Süsler Kombi Tamir Servisi

Kombi tamiri nasıl yapılır, kombi tamir bakım, kombi kart tamiri, kombi tamir fiyatları, kısaca Sanatoryum Süsler Kombi Tamir Servisi ile ilgili her muhtelif hususta çağrı merkezimizi arayıp, usta kadromuzdan hemen destek alabilirsiniz.

Sanatoryum Süsler Kombi Servisleri

Ankara genelinde Sanatoryum Süsler Kombi Servisi hizmeti vermekteyiz. Sanatoryum dışında Ankara'nın tüm merkez bölgelerinde kombi servisleri gereksinimlerinizde çağrı merkezimizi (444 2 846) çekinmeden arayabilirsiniz. Sadece Süsler kombi bakım-onarım-servis talepleri yanısıra tüm marka kombi ve klimalara servis desteği sağlıyoruz. Sektörde hizmet verdiğimiz uzun yıllar boyunca Sanatoryum Süsler Kombi Servisleri denildiğinde akla gelen ilk firma olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Alanında uzman ve profesyonel usta kadromuzla kalite çıtamızı her geçen gün daha da yükseltmeye gayret gösteriyoruz.İlginiz ve güveniniz için çok teşekkür ederiz.

Etiketler

Yorum Yazın

Hiç yorum yazılmamış